Jmenuji se Soňa Šerá a jsem matkou tří dětí, pro které ráda vařím a díky tohoto koníčku vznikl projekt U Soni v kuchyni. Tento svůj web jsem založila v roce 2022, abych spojila svou lásku k jídlu se svou nedílnou součástí života - fotografováním.
O co tedy hlavně jde? 
I když nemám formální kuchařské vzdělání, tak toto kompenzuji zkušenostmi a dovednostmi v kuchyni. Tedy, aspoň si to myslím, ale dětem prý chutná (většinou). V té naší mrňavé kuchyni ráda při vaření experimentuji a dokonce někdy i peču! Prostě zkouším co, jak a z čeho uvařit, jelikož u nás doma všichni milujeme jídlo (a kdo ne, že?) a baví mě si to vše zdokumentovat. Prozatím jsem nenavštívila žádný kurz vaření, ani nemám předplacený žádný časopis s recepty, za to mám doma spoustu kuchařek, do kterých se stejně nekoukám. Nejsem specialista a absolutně netuším, kolik čeho bychom měli denně sníst, proto u žádného z mých receptů nenajdete počet kalorií apod. :) Pořád hledám nové způsoby, jak dobře a levně navařit a nasytit ty svoje ratolesti a jsem vždy nadšená, když se něco podaří a mohu to zde sdílet.
Jsem velkým fanouškem jednoduchosti.  A ty nejchutnější recepty jsou často ty nejjednodušší. Na mé stránce najdete ingredience pro recepty, které můžete najít ve své kuchyni, nebo alespoň v běžném obchodě s potravinami. A budete moci vyslovit jejich názvy! 
Najdete zde také bezlepkové recepty. To proto, že jsem se ke konci roku 2022 dozvěděla o své "intoleranci" (naštěstí jen lehké, občas mě prostě lepek pozlobí, tak jej jednou za čas vysadím).
Když se nemotám po kuchyni, nebo zrovna nefotím, miluju procházky, čtení knih, čaj a gumové medvídky. Jo a ještě svíčky a kafe :))

Rozhovor nejen o mém fotografování jídla naleznete zde: Milujemefotografii.cz
Portfolio fotografií jídla a nápojů ZDE​​​​​​​.
A najdete mě taky na Instagramu nebo Facebooku :) 

Back to Top